Вітаю Вас на сторінці вчителя географії Деснянського НВК "Гімназія - ЗОШ І ст" Деснянської ОТГ Чернігівської області Логвін Галини Вікторівни

12.01.14

8 клас. Урок 35. Зона мішаних лісів України


8 клас       Урок 35
Тема : «Зона мішаних лісів України»

Мета уроку:
1.Сформувати систему знань про географічне положення, межі та розміри, характерні риси природних комплексів і сучасних ландшафтів зони мішаних лісів; сприяти розумінню взаємозв’язків між компонентами природи.
2.Розвивати навички самостійної роботи з джерелами географічної інформації, пізнавальну активність та самостійність.
3.Виховувати екологічну культуру, екологічне мислення для розвитку свідомого ставлення до природи.

Тип уроку: комбінований

Обладнання: фізична карта України, атласи, підручники, довідники серії «Рятівник», таблиця «Значення лісу», роздатковий матеріал,гербарій, фотографії тварин, мультимедійний проектор, ноутбук, мультимедійний підручник «Фізична географія України. 8 клас»

                                                       Хід уроку:

I. Організаційний момент
(перевірка готовності учнів до уроку)

II. Перевірка домашнього завдання:
Термінологічний тренінг:      - дайте визначення термінам:

ПТК
Ландшафт
Антропогенний ландшафт
Ландшафтознавство
Морена
Лес
Фізико-географічна країна
Фізико-географічна зона
Фізико-географічна підзона
Фізико-географічна провінція
Фізико-географічна область

Бліц – опитування:
-         Що  таке «фізико-географічне районування»?
-         У  межах яких фізико-географічних країн розташована територія України
-         На  які природні зони поділяється рівнинна частина України
-         Яка  закономірність існує у розташуванні природних зон на рівнинах
-         Чому  на рівнинах існує широтна зональність?
-         Навіщо нам знання про природні зони, районування?
-         Яке практичне значення районування?
                                  
Учні самі формулюють мотивацію навчальної діяльності
                                     (щоб більше пізнати природу рідної країни)

Зараз дізнаємося, як ви знаєте природу України! Відгадайте загадку:

         Навесні веселить, влітку холодить,
         Восени годує, а взимку гріє?
                                                     (учні відгадують – «ліс»)
III. Вивчення нового матеріалу

Повідомлення теми та мети уроку.
Мотивуючий вступ  - «віднесення до ситуації»:
- Хто з вас був у лісі
- А що ви там робили
- Яке для вас значення має ліс?
- Чи були ви з батьками на нашому військовому полігоні? (перегляд відеофрагменту)
- Як наслідки діяльності людини ви побачили?

1. Значення лісу.
Прийом «Творча лабораторія» - учні отримують роздатковий матеріал на кожну парту(див. додаток 1 до уроку ), опрацьовують його і разом заповнюють таблицю на дошці «Значення лісу». 
                         Значення лісу
1. Кліматотвірне

2. Санітарно – гігієнічне

3.Грунто- та водозахисне

4. Народногосподарське

5. Культурно-естетичне та   рекреаційне

   
 2. Характеристика зони мішаних лісів
 2.1. Пан характеристики
(учні разом з вчителем складають план характеристики зони)
1.Фізико-географічне положення, межі та розміри
2.Рельєф, тектонічна будова, корисні копалини
3.Клімат
4.Води
5.Грунти
6.Рослинний світ
7.Тваринний світ
8.Сучасні ландшафти та фізико-географічне районування
9.Природоохоронні території 

2.2 Перегляд фрагментів мультимедійного уроку

2.3. Самостійна робота
За складеним планом учні працюють з текстом підручника, картами атласу, довідниками.
Результати роботи оформляються у вигляді таблиці або конспекту (на вибір учнів)
IV. Закріплення знань – «експрес - тест»          
1.     Назвіть за якими умовами виділяється природна зона лісів:
а) за умовами зволоження
б) за тектонічною будовою
в) інша причина
2. Велика заболоченість території залежить :
а) від надмірного зволоження
б) від рельєфу
в)від інших причин
3. Через які міста не проходить межа зони:
а) Рава – Руська
б) Луцьк
в) Черкаси
4. Головні типи грунтів зони Полісся це:
а)чорноземи
б) каштанові
в) дерново-підзолисті
5. Які типи лісів переважають:
а) хвойні
б) широколистяні
в) інший варіант
6. Яка тварина не зустрічається на вивченій території ( з наведених фотографій тварин, учні обирають ту , якої немає на Поліссі)
7. Яка рослина не зустрічається на вивченій території ( з представлених видів рослин гербарію, учні обирають ту, яка не росте на Поліссі)
V. Висновок – прийом «Незакінчені речення»
- Знання отримані на сьогоднішньому уроці, знадобляться мені тому що,… 
VI. Підведення підсумків, самооцінювання
Плюси та мінуси уроку, цінування успіхів, виставлення та коментування оцінок              
_______________________________________                                             ________
Прізвище та ім`я учня(ці)                                                                                     клас
Розділ 3. ПТК та фізико-географічне районування                                                                   
Дата уроку











Тематична оцінка
Види робіт

















Само
оцінка













Оцінка вчителя













Список використаної літератури:
1) Шищенко П.Г., Мунич Н.В.- Фізична географія України. 8 клас. К.: Зодіак-ЕКО, 2008 р.
2) Довгань Г.Д. Фізична географія України. 8 клас. Дидактичні матеріали до уроків. Х.: «Ранок», 2003р.
3) «Я готуюсь до уроку географії. 8 клас». Бібліотека «Шкільного світу», вип. 1
К.: «Редакції загальнопедагогічних газет», 2003р.

Немає коментарів:

Дописати коментар